<< Nazaj na seznam objav
31/05/2024
Obisk Petra Stančíka in Galine Miklínove na naši šoli

V okviru projekta Naša mala knjižnica, ki si prizadeva spodbujati branje med mladimi, smo na šoli v torek, 28. 5. 2024, gostili posebna gosta – avtorja Petra Stančíka in ilustratorko Galino Miklínovo. Ta edinstvena priložnost je bila namenjena predstavitvi njune serije knjig H2O, ki ponujajo napete in poučne zgodbe obogatene s čudovitimi ilustracijami.

Učenci so z navdušenjem prisluhnili avtorjevim zgodbam in spoznali proces ustvarjanja knjige, od začetne ideje do končne izdaje. Galina Miklínová je delila zanimivosti o svojem delu kot ilustratorka in nas poučila, kako nastanejo ilustracije, ki spremljajo zgodbe v knjigah.
Ob koncu srečanja so imeli učenci priložnost postaviti vprašanja in pridobiti avtograme gostov, kar je dodatno popestrilo dogodek.

Ta obisk je bil del širše iniciative Naša mala knjižnica, ki že več let uspešno spodbuja branje in ljubezen do knjig med mladimi bralci. Veselimo se naslednjih dogodkov in upamo, da bomo še naprej gojili strast do branja v naši šoli.

Zapisala: Eva Furman