<< Nazaj na seznam objav
21/05/2024
Tom potuje, otroke obiskuje

Pred natanko enim letom, 17. maja 2023 se je  že drugič pričela z vseslovenska akcija »TOM potuje, otroke obiskuje«. V tem letu je TOM-ov nahrbtnik prepotoval celo Slovenijo in obiskal kar 167 osnovnih šol.  Zelo smo veseli, da je med njimi bila tudi naša šola.

Akcija je bila zelo lepo sprejeta. Utrinke akcije so združi v posnetku.

V akciji so bili učenci in učenke tudi pozvani, da zaupajo, o katerih vprašanjih ali temah se ne morejo ali ne upajo pogovoriti s svojimi starši ali drugimi odraslimi osebami. Prejetih je bilo  preko 10.000 anonimnih zapisov otrok, ki smo jih analiziral, rezultate pa predstavili v poročilu »Kaj si mladi želijo, da bi odrasli vedeli o njih?«.

Vabimo vas, da si preberete poročilo in začutite, kaj nam otroci želijo sporočiti in katere so tiste teme, s katerimi še vedno ostajajo sami.

Bogdana Mikša

Mentorica šolskega parlamenta