Raziskovali smo Slovenijo

V letošnjem šolskem letu je naša šola namesto drugih evropskih držav, ki smo jih že od leta 2008 raziskovali v projektu Evropska vas, raziskovala Slovenijo. Glavni namen projekta je bil ta, da bi se učenci zavedali, v kako lepi in raznoliki državi živimo ter bili ponosni na to, da so Slovenci. Na šoli smo pripravili razstavo in prireditev, ki smo jo naslovili kot Vsaka vas ima svoj glas, saj smo posebno pozornost namenili slovenskim narečjem. Tako smo na prireditvi lahko slišali naše učence, ki so govorili primorsko, dolenjsko, štajersko, gorenjsko, prekmursko, koroško, pa tudi v našem domačem narečju. Prireditev je bila oblikovana kot televizijska oddaja, v kateri so se predstavili tudi plesni in glasbeni talenti. Otroci so z veseljem sodelovali in bili pripravljeni vložiti veliko prostega časa v samo pripravo, za kar se jim najlepše zahvaljujemo. Slovenijo smo predstavili tudi na Vrhniki, kjer smo sodelovali pri Evropejčkih, projektu, ki ga je OŠ Ivana Cankarja Vrhnika organizirala v okviru Cankarjevih dni. Predstavilo se je nekaj osnovnih šol, Vrtec Vrhnika in celo Dom upokojencev. Tako kot prejšnja leta v Ljubljani, se je tudi letos vsaka ustanova predstavila s kratkim programom in stojnico. Našo šolo so zastopali drugošolci, ki so zapeli pesem Naša mati kuha kafe ter učenci višjih razredov, ki so zaigrali dramatizacijo v dolenjskem narečju. V fotogaleriji si lahko ogledate nekaj utrinkov:

Prireditev Vsaka vas ima svoj glas

Razstava izdelkov o Sloveniji na šoli

Evropejčki na Vrhniki