Noč v knjižnici

Po dveh letih premora smo za učence, ki so pridno brali za bralno značko, spet pripravili težko pričakovani dogodek – Noč v knjižnici. Pravzaprav kar dve noči v knjižnici. Prva je bila 13. maja za učence 5. in 6. razredov, druga pa 27. maja, ko smo povabili učence od 7. do 9. razreda.

In kaj vse smo počeli? Najprej smo začeli  s skupnim branjem in sicer smo letos z mlajšimi brali knjigo Chrisova zgodba, s starejšimi pa knjigo Brez črtne kode. Vsak učenec si je tudi izbral knjigo »za eno noč«, ki jo je bral sam. Poleg tega pa se je dogajalo še marsikaj zanimivega. Igrali smo družabne igre, pekli  palačinke in si pripravili obložene kruhke, imeli smo escape room, pri katerem smo se morali rešiti iz zaklenjene učilnice, pri starejših smo se razdelili v tri skupine, ki so se preizkusile v štafetnih igrah, pri mlajših pa smo si še izdelali vsak svojo knjižno kazalko in imeli srečelov. Še sreča, da je bila noč dovolj dolga za vse našteto.

Pa še nekaj vtisov naših učencev:

Presenečen sem bil, da sem bil med vsemi, ki smo opravili bralno značko, v razredu izžreban ravno jaz, poleg mene pa še trije fantje. Všeč mi je bilo, da smo spali med policami in imeli za branje na izbiro celo knjižnico. Jaz sem si »za branje za eno noč« izbral novo knjigo 52-nadstropna hišica na drevesu. Všeč mi je bilo tudi to, da smo igrali družabne igre in imeli srečelov. Dobil sem igro, pri kateri iz lesenih likov sestaviš kocko.

Drejc, 5.b

Super je bilo, ko smo igrali družabne igre, všeč nama je bil escape room, pa tudi, ko smo pekli palačinke.

Eva in Lučka, 6.a

Brala sem knjigo Vse, vse in to je postala moja najljubša knjiga. Všeč mi je bilo, da smo spali med policami.

Ana, 6.a

Najbolj so mi bili všeč družabne igre ter escape room, všeč pa mi je bilo tudi to, da smo s prijatelji skupaj brali vice in ponočevali dolgo v noč. Igrali smo tudi igro, pri kateri je bilo treba v določenem času postaviti lesene kocke in v tem sem zmagal. Tudi palačinke so bile dobre.

Urban, 6.b

Na noč v knjižnici sem čakal devet let in končno sem jo dočakal. Imeli smo se super. Za štafetne igre smo se razdelili v tri skupine in mi smo dobili  pravo ime – Nodiji, ker se vedno hecamo, da je to naša najljubša knjiga. Pri igrah so bili zanimivi izzivi. Poleg tega pa mi je bilo všeč tudi to, da mi je po 9 letih spet nekdo bral za lahko noč. No, sicer pa kljub temu zelooo dolgo nismo zaspali.

Anže, 9.a

V petek, 27. 5. smo se zbrali v knjižnici, z namenom, da preživimo skupaj en lep večer, noč, mogoče tudi jutro:-). Začeli smo z branjem knjige, končali pa s pogovori dolgo v noč. Igrali smo se različne družabne igre, se skrivali po šoli, se poskušali rešiti iz escape room… Vmes pa smo se okrepčali z obloženimi kruhki in palačinkami. Zbudili  smo se v megleno, a lepo jutro med knjigami.

Kim, 9b

Meni se je noč v knjižnici zdela dobra, saj smo pekli palačinke, imeli escape room in ker smo igrali družabne igre.

Urban, 9.a

Všeč so mi bile družabne igre ter ko smo tekmovali po skupinah. Naša skupina – Mavrične vile je na koncu zmagala. Všeč mi je bil tudi escape room. Tudi hrana je bila odlična, še posebej palačinke. Zapomnil si bom tudi, kako smo se po temi skrivali po šoli, kar je bilo kar malo strašljivo.

Jan, 9.a

Noč v knjižnici se mi je zdela zelo v redu. Imeli smo se lepo, se zabavali in igrali. Najbolj všeč mi je bilo, ko smo pekli palačinke, se igrali skrivalnice in escape room.

Ana, 9.a

Pri noči v knjižnici mi je bilo najbolj všeč tekmovanje po skupinah, saj smo se pomerili v različnih disciplinah. Všeč pa mi je bil tudi escape room, kjer smo morali postaviti naše znanje na preizkus.

Enej, 9.a