KULTURNI DAN 1. TRILETJA: OGLED OTROŠKE OPERE NEŽNI VELIKAN

V torek, 6.12.2016, smo se z učenci prvega triletja odpravili v Cankarjev dom v Ljubljani. Imeli smo kulturni dan. Ogledali smo si otroško opero z naslovom Nežni velikan.

Učenci so nam zaupali svoje vtise: - Meni je bil všeč začetek, ko so sedeli in peli. (Eva, 1.r.) - Všeč mi je bilo, da so bili na koncu prijatelji z velikanom. (Ožbej, 2.r.) - Smešno je bilo, ko je velikan delal smešne stvari. Petja je bilo malo preveč. (Lana, 3.r.) - Najbolj mi je bilo všeč petje in kostumi. (Vita, 3.r.) - Všeč mi je bila cela predstava in da smo šli z avtobusom. (Zo, 1.r.) - Predstave mi je bila sama po sebi všeč ampak nekaterih besed zaradi petja nisem razumel. Najboljše mi je bilo, ko je Mirando velikan rešil pred utopitvijo. O, ja, pa tudi takrat, ko je velikan rešil jezero. (Gal, 3.r.) - Všeč mi je bilo, da je spodaj igral orkester. Bila je lepa glasba. (Lučka, 1.r.) - Všeč mi je bilo, ko so labodi priplavali v velikanu. (Zoja, 2.r.) - Všeč mi je bilo petje. Zanimalo me je, kaj se bo zgodilo z velikanom. Predstava je dolgo trajala. (Vita, 3.r.) - Meni je bilo všeč, kako je izgledal velikan. (Jan, 1.r.) - Zelo je bila dobra predstava, ker so malo peli, malo plesali in tudi malo govorili. Zelo mi je bilo smešno, ko je velikan povedal svoje ime. Predstava se je končala zelo srečno, veselo in smešno. In vsi so bili prijatelji. Velikan ni bil več osamljen. (Julija, 3.r.)

Tatjana Diaci