V torek, 6.12.2016, smo se z učenci prvega triletja odpravili v Cankarjev dom v Ljubljani. Imeli smo kulturni dan. Ogledali smo si otroško opero z naslovom Nežni velikan.
Učenci so nam zaupali svoje vtise: - Meni je bil všeč začetek, ko so sedeli in peli. (Eva, 1.r.) - Všeč mi je bilo, da so bili na koncu prijatelji z velikanom. (Ožbej, 2.r.) - Smešno je bilo, ko je velikan delal smešne stvari. Petja je bilo malo preveč. (Lana, 3.r.) - Najbolj mi je bilo všeč petje in kostumi. (Vita, 3.r.) - Všeč mi je bila cela predstava in da smo šli z avtobusom. (Zo, 1.r.) - Predstave mi je bila sama po sebi všeč ampak nekaterih besed zaradi petja nisem razumel. Najboljše mi je bilo, ko je Mirando velikan rešil pred utopitvijo. O, ja, pa tudi takrat, ko je velikan rešil jezero. (Gal, 3.r.) - Všeč mi je bilo, da je spodaj igral orkester. Bila je lepa glasba. (Lučka, 1.r.) - Všeč mi je bilo, ko so labodi priplavali v velikanu. (Zoja, 2.r.) - Všeč mi je bilo petje. Zanimalo me je, kaj se bo zgodilo z velikanom. Predstava je dolgo trajala. (Vita, 3.r.) - Meni je bilo všeč, kako je izgledal velikan. (Jan, 1.r.) - Zelo je bila dobra predstava, ker so malo peli, malo plesali in tudi malo govorili. Zelo mi je bilo smešno, ko je velikan povedal svoje ime. Predstava se je končala zelo srečno, veselo in smešno. In vsi so bili prijatelji. Velikan ni bil več osamljen. (Julija, 3.r.)
Tatjana Diaci
Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju: Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj - spletna stran.
V začetku šolskega leta se je tudi naša šola vključila v izvajanje 3-letnega projekta RAZVIJANJE POZITIVNEGA SAMOVREDNOTENJA RANLJIVIH OTROK, ki ga na Inštitutu za razvijanje osebne kakovosti izvajajo ob sofinanciranju Ministrstva za zdravje Republike Slovenije.
V projekt sta se vključili strokovni delavki Meta Turk in Petra Prevec, ki sta opravili potrebno izobraževanje in usposabljanje za pridobitev licence ter pridobili certifikat za izvajanje programa z učenci. V tem času so mentorji program predstavili staršem učencev, vključenih v delavnice, ter na podlagi soglasij staršev izvedli začetno testiranje oz. Analizo mladostnikovega samovrednotenja na področju učenja. Pričeli smo tudi z izvajanjem delavnic v skladu z načrtom dela in s pomočjo didaktičnih gradiv.
Več informacij o projektu je na tej povezavi.
OŠ DOBROVA
Cesta 7. maja 20
1356 Dobrova
Telefon: (01) 360 12 20
E-pošta: o-dobrova.lj@guest.arnes.si