POMEMBNO OBVESTILO

Spoštovani starši! Z otvoritvijo nove ceste smo dobili novo avtobusno postajo, nekaj parkirišč in še en dovoz do šole. Žal pa imajo nekateri naši učenci novo cesto za dirkališče, po katerem se spuščajo z rolerji, rolkami, kolesi…, kar je izjemno nevarno, saj se nova cesta priključi na zelo prometno regionalno cesto Dobrova – Polhov Gradec. Ne le zato, ker je prihajanje v šolo s kolesi, rolerji, rolkami in skiroji na naši šoli prepovedano, kar je zapisano v Pravilih hišnega reda, temveč predvsem zaradi varnosti otrok, od vas staršev, pričakujemo, da se boste z vašimi otroki o nevarnosti take vožnje pogovorili in jim jo prepovedali tako v dopoldanskem času kot tudi popoldan in med vikendi.

Hkrati vas naprošamo, da pri vožnji po novi cesti, ki je speljana čez parkirišče, upoštevate prometne predpise in s tem prispevate k varnosti otrok. Gre za območje umirjenega prometa, kjer je hitrost omejena z 10 km/h. Dnevno namreč opažamo, da nekateri starši po tem delu vozite bistveno hitreje.

Zahvaljujemo se vam za sodelovanje. Ravnatelj: Viljem Kovačič