Poklicna orientacija

22. 10. 2015 smo imeli učenci 9. a razreda tehniški dan (učenci 9. b pa so se z enako vsebino seznanili 5. 11. 2015). Najprej smo odšli v CIPS – Center za informiranje in poklicno svetovanje. Tam smo se lahko pozanimali o vsem, kar nas je zanimalo v povezavi s srednjimi šolami, poklici, pobrskali smo po dokumentih različnih srednjih šol, na koncu pa smo reševali tudi kviz, s pomočjo katerega smo izvedeli, kateri poklic bi bil za nas najboljši, najprimernejši. Potem smo šli v podjetje Konstrukcije Schwarzmann v Polhov Gradec. Izvedeli smo, v katerih državah posluje podjetje, predstavili so nam različne poklice, v živo smo si ogledali, kako izdelujejo različne načrte, skice, predmete ... Na koncu pa smo naredili tudi skupno fotografijo za spomin. Ta tehniški dan je naredil pozitiven vtis name, izvedel sem veliko novega, kar mi bo zagotovo pomagalo pri eni izmed mojih najpomembnejših življenjskih odločitev – kam bi šel v srednjo šolo.

Vasil Stojanov, 9. a