Učenci od 6. do 9. razreda in tri učiteljice smo se v petek, 14. 10. 2016 odpravili proti morju na naš raziskovalni tabor. Sprva nas je pričakalo slabo vreme, kar pa nas ni motilo in smo kljub temu speljali prvo načrtovano igro na prostem. Imenovala se je urejanje in namen igre je bil urediti podatke po številu od najmanjšega do največjega. Večer smo imeli v znamenju druženja in spoznavanja 1. svetovne vojne. Naslednji dan smo se odpravili na izlet v Piran po obali. Spoznali smo geološko sestavo obale in mesto Piran. Obiskali smo pomorski muzej in si privoščili sladoled. Vreme se je čudovito spremenilo in domov smo se vračali v soncu. popoldan smo risali panoramsko sliko, igrali igro "objem", iskali zaklad o 1. svetovni vojni ter reševali naloge tekmovanja Boberček in Logična pošast. Večerne družabne igre so nas pripeljale do spanja. Zadnji dan, v nedeljo 16. 10. 2016 smo se orientirali s kompasom po Fiesi in reševali geografske naloge in kreativno pisali na temo tabora. Po kosilu smo se odpravili proti domu, utrujeni in polni doživetij. Ksenija Pišljar
PS1: Dejavnosti v sliki si oglejte tukaj.
[nggallery id=19]
Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju: Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj - spletna stran.
V začetku šolskega leta se je tudi naša šola vključila v izvajanje 3-letnega projekta RAZVIJANJE POZITIVNEGA SAMOVREDNOTENJA RANLJIVIH OTROK, ki ga na Inštitutu za razvijanje osebne kakovosti izvajajo ob sofinanciranju Ministrstva za zdravje Republike Slovenije.
V projekt sta se vključili strokovni delavki Meta Turk in Petra Prevec, ki sta opravili potrebno izobraževanje in usposabljanje za pridobitev licence ter pridobili certifikat za izvajanje programa z učenci. V tem času so mentorji program predstavili staršem učencev, vključenih v delavnice, ter na podlagi soglasij staršev izvedli začetno testiranje oz. Analizo mladostnikovega samovrednotenja na področju učenja. Pričeli smo tudi z izvajanjem delavnic v skladu z načrtom dela in s pomočjo didaktičnih gradiv.
Več informacij o projektu je na tej povezavi.
OŠ DOBROVA
Cesta 7. maja 20
1356 Dobrova
Telefon: (01) 360 12 20
E-pošta: o-dobrova.lj@guest.arnes.si