Krokus

Cilj projekta je, da se s sajenjem žafranov spominjamo vseh otrok, ki so umrli v času holokavsta med II. svetovno vojno. Rumeni cvetovi spominjajo na rumene Davidove zvezde, ki so jih bili Judje prisiljeni nositi v času nacistične vladavine. S projektom želimo opozoriti na nevarnost diskriminacije, rasizma in ksenofobije ter na njihove posledice. S sodelovanjem v projektu Krokus se učenci na oprijemljiv način seznanijo s tematiko holokavsta, prav tako pa se dvigne njihova raven ozaveščenosti o nevarnostih rasizma ter vseh oblik diskriminacije. Spoznajo pomen vključevanja in spoštovanja vseh ljudi, ne glede na njihovo etično pripadnost, motnje v duševnem ali telesnem razvoju ali versko prepričanje. V projektu bomo medpredmetno sodelovali učitelji z različnimi dejavnostmi: ogled filma na to temo in debata, obeleževanje svetovnega dneva spomina na žrtve holokavsta 27. januarja, sajenje čebulic žafranov, spominska razredna ura v 9. razredu.

Projekt je namenjen vsem učencem na šoli, pri njem pa bodo aktivno sodelovali tudi učenci 2.b razreda, ki so že posadili 50 rumenih krokusov okoli dreves pred vhodom v športno dvorano.

Vključeni razredi: 2. in 9. razred

Izvajalke: Nina Smej, Ksenija Pišljar, Petra Šibelja Gorše, Sonja Bregar Mazzini

Več na: http://sinagoga.websmash.eu/slo/dediscina/projekt-krokus/