PROJEKT ERASMUS+

Vabljeni, da si ogledate spletno stran projekta, kjer so objavljeni mnogi različni produkti projekta in je nastala v sklopu partnerstva z našimi prijatelji iz Španije, Italije, Grčije in Poljske.

Spletna stran projekta: https://sites.google.com/view/utihl/home

USING TEHNOLOGY TO IMPLEMENT HEALTY LIFE/Z RABO TEHNOLOGIJE DO BOLJ ZDRAVEGA ŽIVLJENJA

Zaradi pozitivnih izkušenj z že izvedenimi mednarodnimi projekti smo se odločili za ponovno sodelovanje v projektu Erasmus+.
Erasmus+ je mednarodni program za podporo izobraževanju, usposabljanju, mladini in športu v  Evropi. Ponuja več programov in priložnosti za pridobivanje ter izmenjavo izkušenj v tujini. Namenjen je učencem, učiteljem, študentom …
Naša šola se je vključila v projekt Strateškega partnerstva na področju izobraževanja in usposabljanja. To pomeni, da učenci skupaj z učitelji obiščejo partnerske šole po Evropi in tam spoznavajo šolski sistem in način življenja.

Države partnerice projekta, ki traja od 1. 9. 2019 do 31. 8. 2021 so:
- Španija (koordinator)-  šola: Colegio Publico San Isidro, Aranjuez,
- Poljska - šola: Zespol Szkolno, Wodzislaw,
- Grčija – šola: 14th Primary school of Acharnes,  Acharnes,
- Italija - Istituto Comprensivo "Alto Casentino‘‘, Stia,
- Slovenija – OŠ Dobrova, Dobrova

V projektu z naslovom »Using tehnology to implement healty life«/«Z rabo tehnologije do bolj zdravega življenja« bomo sledili ciljem:
- Izvajati zdrav način življenja učencev in njihovih družin (prednosti aktivnega življenjskega sloga)
- Izboljšanje digitalne usposobljenosti učencev kot podporo pri strategijah učenja
- Izobraziti se o uporabi tehnologije
Vzpostaviti močne povezave med sodelujočimi šolskimi skupnostmi
- Izboljšati kompetence učiteljev in učencev v angleščini

Koordinatorica projekta za našo šolo je ga. Alenka Čudič.