Tekmovanje iz logike

Tudi to leto je potekalo tekmovanje iz logike, ki ga organizira Zveza za tehnično kulturo Slovenije. Prav tako kot mnoge druge šole, se ga je udeležila tudi naša šola. Tekmovanje je potekalo v četrtek, 24. 9. 2015, od 13.00 do 14.30. Udeležili smo se ga učenci 6., 7., 8. in 9. razreda. Tekmovali smo v učilnicah slovenščine in angleščine. Pripravljali smo se ob petkih na preduri matematike. Tekmovanje je bilo sestavljeno iz štirih nalog, pri katerih si moral uporabiti svoje matematično znanje in tudi nekaj logike in sklepanja. Prva naloga je bila vredna 10 točk, druga 11, tretja in četrta pa 12. Vse skupaj 45 točk. Naloge so bile zahtevne, a verjamemo, da smo vsaj kakšno rešili pravilno in bomo uspešni na tekmovanju.

Gregor Kovač, 9. B