Teden otroka v podaljšanem bivanju

Letošnji Teden otroka je potekal od 5. do 8. oktobra.  V oddelkih podaljšanega bivanja smo se sredotočili na pomen kvalitetnega preživljanja prostega časa. Zavedamo se, kako dragocen in pomemben je. Tako za otroka kot tudi za celotno družino. To je tisti čas, ki si ga otroci lahko organizirajo po svoje, ko iščejo tisto, kar jih veseli in navdušuje. Se družijo s prijatelji in razvijajo svoje socialne kompetence, pridobivajo izkušnje iz sveta okoli njih med plezanjem, na košarkarskih in nogometnih igriščih, pa tudi na sprehodu po gozdu. Otroke smo spodbujali, da so se vklučili v čim več dejavnosti, ki smo jih organizirali in izvedli v oddelkih podaljšanega bivanja.

Učenci so se lahko preizkusili v igri nogometa, košarke, vijugali so po poligonu, skakali s kolebnico, ustvarjali so različne predmete z lego kockami. Veliko smo brali in si pripovedovali pravljice, imeli smo predstavo z naprstnimi lutkami, ustvarjali smo Piko Nogavičko, imeli likovne ustvarjalnice, igrali smo tombolo ter izvajali različne zanimive poskuse, kjer so se učenci lahko npr. naučili, kako nastane tornado v kozarcu in še marsikaj drugega. Učitelj Branko Bizjak je z učenci 1.a razreda pripravil dramatizacijo po zgodbici Medved išče pestunjo. V ta namen so izdelali naprstne papirnate lutke, s katrerimi so se vadili v nastopanju in dramatizaciji. Z nastopajočo skupino v sestavi: Bor Dobnikar, Julija Dolinar, Anže Jakša, Andraž Dolinar, Maks Hribar in Patricija Božičnik Vasileva so se predstavili obema prvima in drugima razredoma.

Seveda pa so bili učenci veseli tudi tega, da en dan v tednu ni bilo domače naloge.

Nina Smej