Prejeli smo naziv Planetu Zemlja prijazna šola 2014/15

Na dan zemlje, 22. 4. 2015, se je nekaj učencev OŠ Dobrova udeležilo prireditve ob zaključku projekta  ZEMLJO SO NAM POSODILI OTROCI 2015, ki je pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije.

Na Gospodarskem razstavišču Ljubljana je potekala slovesna podelitev za sodelujoče vrtce, osnovne in srednje šole. Sodelovali smo s projekti: Food revolution, Eko beri in Planetu Zemlja prijazna šola.

V kategoriji Eko beri za 1. triado smo prebrali knjigo z ekološko vsebino Eko zmajček in na podlagi zgodbe naredili maketo ekološkega otoka. Food revolution smo izvedli v okviru tehničnega dne za 6. in 7. razrede. V okviru izbirnega predmeta so učenke izdelale maketo naše občine s prikazom naravovarstvene dejavnosti.

Prejeli smo priznanje za odgovoren odnos do okolja ter naziv Planetu Zemlja prijazna šola/vrtec 2014/15. Na predlog naše šole, je tudi občina Dobrova – Polhov Gradec dobila priznanje za odgovoren odnos do okolja.

Nekaj utrinkov s prireditve si lahko pogledate v naši fotogaleriji.