<< Nazaj na seznam objav
08/04/2024
34. Nacionalni Otroški parlament

V ponedeljek, 8.aprila 2024 je v Državnem zboru RS potekalo zasedanje 34. nacionalnega Otroškega parlamenta. Tam je bil tudi predstavnik naše šole Lukas Habjan Popovič, eden od 115 mladih parlamentarcev, ki so razpravljali o ključni temi duševnega zdravja otrok in mladih. Predstavniki so predstavili svoje ugotovitve in predloge, ki jih je zbralo 392 osnovnih šol. Želijo več pozornosti in ukrepov za odpravo stigme okoli duševnega zdravja, več podpore v šolah ter dostopnost strokovne pomoči. Mladi so imeli poleg debat in izbora novega delovnega predsedstva še eno pomembno nalogo, in sicer da izberejo novo temo na ketero bodo debatirali prihodnji dve leti.

Med 7 predlaganimi temami, ki so jim mladi parlamentarci namenili največ pozornosti, je za temo 35. nacionalnega Otroškega parlamenta, ki bo potekal v prihodnjem šolskem letu izbrana tema

Šolski sistem - Problemi šolskega sistema, ocenjevanje, vpis v srednjo šolo, balast v učnih načrtih, primerjava šolskih sistemov v različnih državah.

Spodbujajmo aktivno vključevanje mladih v oblikovanje boljše prihodnosti!

Mentorica: Bogdana Mikša