GOZD – naravoslovni dan za učence I. triade

V tednu otroka smo imeli z otroki od 1. do 3. razreda naravoslovni dan na temo GOZD. Izvajali so ga delavci Zavoda za gozdove Slovenija.

Delavnice so potekale v gozdu v bližini šole. Vsak oddelek je imel svojega vodiča, ki je otroke popeljal na svoj prostor v gozdu, tako da se nismo motili med seboj. Otroci so poslušali gozdne glasove, iskali zanimive gozdne predmete, spoznavali drevesa, iskale gozdne vonje, izdelali so gozdnega škratka in še mnogo drugega so odkrili in opazili. Seveda ni manjkalo zanimivih gozdnih iger. Delavnice so bile zanimive, otroci so spoznali veliko novega o gozdu. Človek pogosto pozabi, kako pomemben je gozd in ga onesnažuje. Otroci so z velikim navdušenjem iskali odpadke, ki so ležali na tleh in jih potem zbirali na kup. Smeti smo na koncu odnesli tja, kamor sodijo – v smetnjak.

Vodja naravoslovnega dne: Tatjana Diaci